WhatsApp
BLOG
Yayın Tarihi : 09.05.2020 23:42 | BABALAR GÜNÜ
ÖZEL GÜNLER VE DEĞERLERİMİZ NOKTASINDA ANNELER GÜNÜ

Birçoğumuzun malumudur. Sevgi için özel bir gün tahsis etmek bizim kültürümüze batı kültüründen yansımış bir olgudur. Bunu klasik, Batıdan geldiyse gavur icadıdır bize uymaz bağlamında söylemiyoruz. Kültürlerin birbirinden etkilenmesi tarih boyunca olagelmiştir. Yoğurt İngilizce’de de Yoghurt olarak anılır mesela.

Bizi hem fiziksel hem de ruhsal anlamda tam anlamıyla biz yapan, tüm toplum ve kültürlerdeki ortak değer olan Annelerimizi bir günde olsa hatırlamak elbette çok önemlidir. Ama daha önemli olan aslında hiç unutmamaktır bizim inanç ve kültürümüzün teklifi daha çok budur.

Yaşadığımız çağ maalesef simgelerin içerikten daha çok önem kazandığı bir çağ. O kadar ki, bir kimseye olan duygularımızı ifade etmek için birkaç cümle yazmak için zaman ayırmak yerine emojiler kullanıyoruz mesela, Kitap okuyan bir fotoğrafımızın yer aldığı bir sosyal medya paylaşımı o kitabı gerçekten okumaktan daha önemli artık. Algı, olgudan çok daha önemli günümüzde. Örneğin bu Anneler gününde yine sosyal medyada birbirinden görkemli görseller ile annelerimizin bizim için ne kadar önemli olduğunun orijinal kelimelerle ifade edildiği bir gün olacak yine,

Tamda bu noktada bu Anneler Günü için bir fark yaratmayı teklif ediyoruz. Gelin bu Anneler günü samimiyetin, görsel tatminin önüne geçtiği bir gün olsun, Özellikle bu Korona günlerinde bir kesimi itibari ile zor ve bir o kadar sıkıcı günler yaşayan annelerimize anlatmayı önceleyelim sevgimizi ve onun bizim hayatımızdaki yerini.

Anne, baba, genel anlamıyla aile gibi değerlerimiz özellikle insanların değerinin finansal üretkenliğe göre belirlendiği çağımızda daha da sıkı sıkıya sarılınması gereken değerler olarak öne çıkmalıdır.  Bu değerlerimiz ile olan ilişkilerimizde temel duygu vefa olmalıdır. Günümüzde birçoğumuzun anlamını öğrenmek için sözlüğe ihtiyaç duyduğu bu kelime ile ifade edilen yaklaşım dinimizde de desteklenmektedir. “Onlara merhamet kanatlarını ger ve de ki onlar bana küçüklüğümde merhamet ettikleri gibi şimdi sende onlara merhamet et “ der kutsal kitabımız.

Anneler Gününün bu duygularla, varlığımızı, kişiliğimizi, karakterimizi, bir anlamda kendimizi borçlu olduğumuz bu değer  biçilmez değerlerimize sahip çıktığımız, onlara “ sensiz olmaz “ duygusunu iliklerine kadar hissettirdiğimiz bir gün olması dileği ile

 ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

ESLEM KIRTASİYE AİLESİ

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu