WhatsApp
BLOG
Yayın Tarihi : 09.06.2020 14:49 | Güncellenme Tarihi : 19.12.2020 13:49 | ÖZEL GÜNLER
BABALAR GÜNÜ

“Baba!
her yılbaşında
sana söyleyecek
bir tek
sözüm var:
‘Seni ne kadar çok seversem
o kadar
çok olsun ömründen geçen yıllar…”

Nâzım Hikmet

 

 Demiş Nazım HİKMET. Kız çocuklarının ilk aşkı, erkek çocuklarının kahramanıdır babaları. Belki de bu hayatta en değer verdiğimiz, en güvendiğimiz, en saygı duyduğumuz bizi hep seveceğini bildiğimiz kişidir babalarımız. Annemizin karnında varlığımızı fark ettiği andan itibaren sürekli yanımızda olan kocaman bir dağ gibi arkamızda koşulsuz durandır.                                                                               

 En basiti de olsa okul hayatımızda ilk kırtasiye alışverişimizi yaptığımız ve o ilk alışverişte istediğimiz kırtasiye ürününü alan kişidir. Evet, bazen kalemini ne kadar çabuk bozdun gibi tepkiler verebiliyorlar ama hiçbir zaman kıyamadığı için üzmeden yenisi de alandır.  Hani yanlış bir şey yaptığımız da bize en çok kızan doğru bir şey yaptığımızda da en çok arkamızda duran kişidir. Fikirlerimiz uyuşmadığında “Beni anlamıyorsun baba” demeyi bilip ama onu anlamaya çalışmadığımızdır. O bize ne kadar “seni seviyorum” dese de en az “seni seviyorum” dediğimiz kişidir. Kıymetini çok geç anladığımız varlığı için her gün şükrettiğimiz babalarımız için bugün onların günün de farklı bir şey yapalım ve onlara “seni seviyorum” diyelim “iyi ki varsın” diyelim. Onlar için olan bu güzel günde onların yüzlerini güldürmüş oluruz hem babamızı hem de kendimizi mutlu etmiş oluruz. Tabi bu hayata herkes şanslı olarak gelmiyor. Kimimiz babamızı hiç göremiyor kimimiz ise birkaç yıl vakit geçirdikten sonra kaybedebiliyoruz. Bu özel günde babalarını kaybedenler de babalarının mezarlarına çiçekler koyarak onları mutlu edebilir. Çünkü her ne kadar fiziki olarak yanında olmasa da  gölgeleri her zaman bizimledir. İşten geç gelip çok yorulsa da çocuğuyla ilgilenen, cebinde az parası olduğunda çocuğuna yemek alıp kendine alamayan ve her seferin “Sen ye ben sen yedikçe doyarım” diyendir baba. Aslında farkında olmadan çocuğu için eşi için çok fazla fedakarlık edendir.                         

 Bizim için yaptığınız fedakarlıklar için hepinize çok çok teşekkür ediyoruz. Bütün babalarımızın BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.

#İYİKİVARSINBABA           #SENİSEVİYORUMBABA

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. x