WhatsApp
BLOG
Yayın Tarihi : 22.02.2019 16:18 | Güncellenme Tarihi : 26.06.2019 10:13 | Sponsorluk
Ofiste Verimliliği Arttırmanın 4 Yolu


İnsanlar için sekiz saatlik uyku yeterlidir. Günde sekiz saatimizi uyuyarak geçirdiğimizi düşünürsek bize kalan on altı saati nasıl değerlendiriyoruz? Hayat şartlarının zorlaştığı, çalışma sürelerinin uzadığı bu dönemlerde bizler vaktimizin büyük çoğunluğunu çalışarak geçirirken sevdiklerimize çok az vakit ayırıyoruz. Bu bölümde ofiste verimliliği artırmanın pratik yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Çalışma yerimizde vaktimizi verimli kullanabilmemiz çok önemli bir husustur. Lakin ofiste vaktimizi verimli kullanmamız kendimize ve ailemize daha fazla vakit ayırmamıza, kendimize vakit ayırarak kişisel gelişimimize katkı sağlamamıza, bu sayede sosyal çevremizi genişletmemize ve çevremizdeki insanlara daha fazla yardımcı olabilmemize imkân sağlayacaktır. Küçük yaşta bir çocuk için en önemli şey onlarla kaliteli bir vakit geçirmektir. Vaktimizi verimli kullanmak çocuklarımızın gelişiminde de etkin bir rol oynayacak ve en önemlisi ise stresli iş ortamından uzaklaşarak sağlığımızı ileride tehdit edecek rahatsızlıklardan kendimizi korumamız anlamına gelecektir.

Zamanımızı Daha Verimli Nasıl Kullanırız?

Çalışma ortamında zamanınızı verimli geçirmenizin başlıca değişmez öğesi zaman planlamasıdır. Çalışanlarınızın veya patronunuzun sizi yönlendirmesine, zamanınızı bir nevi çalmasına asla müsaade etmeyin.  Peki bunu nasıl başaracaksınız? Tabii ki patronunuza ben bu işi yapamam veya şu anda bu konuya zaman ayıramam, bu işi şu vakitte halledebilirim gibi kelimeler kullanamazsınız. Onların bir adım önünde gitmek ve gün içerisinde hatta haftalık ve aylık karşılaşacağınız zorlukları ile olayları tahmin etmek, ön almak, bu günün işini yarına bırakmamak, kaliteli iş çıkararak gereksiz girdilerden kurtulmak, en önemlisi herkesle empati kurabilmek gerekmektedir. Başlangıçta zor görünse de, sizden çok başkalarına fayda sağlıyormuş izlenimi uyandırsa da ileride göreceksiniz ki asıl faydalanan güçlenen, güçlendikçe moral ve motivasyonu, aidiyet olgusu artan neticesinde mutlu olan siz olmuşsunuz. Günün en verimli saatlerinin sabah saatleri olduğu düşünüldüğünde bu hususları başarabilmek için sabah erken saatlerde uyanmak ve günün stressiz bir şekilde başlamasını sağlamak birinci önceliğimiz olmalıdır. Erken uyanmanın beyin sağlığınızdan tutun tüm vücut metabolizmanız üzerinde ki olumlu sonuçlarını yaşayarak göreceksiniz. Günlerinizin daha düzenli ve stressiz geçtiğine insanlardan bir adım önde olduğunuza tanıklık edeceksiniz.

Tertip ve Düzen

Tertip düzen verimli çalışmanın bir başka değişmez unsurudur. Bunun için ihtiyaç duyacağımız bazı araç gereçler olacaktır. Örneğin dağınık masanız sizi rahatsız etmektedir. Kâğıtlar her yerde, kalemleriniz düzensiz, not kağıtlarını nereye koyacağınızı şaşırmış durumdasınız. İki not yazıp sekreterinize vereceksiniz ama boş not kâğıdı bulamıyorsunuz. İşte bu noktada sizlere önereceğimiz birkaç ürün var bunlardan bir tanesi Bigpoint Sümen Takımları. Bir diğeri Noki Not Kâğıtları. Bir başkası ise evrak rafları. Bu ürünlerle doğru bir yerleşimle tüm masanızın bir anda düzeldiğini aradığınızı aradığınız yerde rahatça bulabildiğinizi göreceksiniz.

Çalışma Alanının Ergonomik Yapısı

Bir diğer önemli husus çalışma alanınızın ergonomik yapısıdır. Oturduğunuz koltuktan masanıza, bilgisayarınızdan telefonunuza, kullandığınız makinelerden yemek yediğiniz yere kadar tüm çalışma alanınızda dikkatli olmalı ve ergonomik unsurları göz ardı etmemelisiniz. Bu hususların bir kısmını kendiniz düzeltebileceğiniz gibi bir kısmına kumanda edememeniz normaldir. Ancak mutlaka kumanda edemeyeceğiniz alanlarda bile sorunun çözümüne yönelik ilgililere tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Çalışma Alanının Aydınlatması

Çalışma ortamınızın ışık miktarı, ışığın geliş açıları ve ışığın yapısı verimli çalışmanızda etkili hususlardandır. Doğal ışıklandırma her zaman tercih edilmelidir. Ancak bunun mümkün olmadığı durumlarda gün ışığına en yakın ışık değerleri seçilmeli ve ışık her açıdan çalışma alanınızı aydınlatacak şekilde ayarlanmalıdır. Işıksız karanlık bir ortamda sağlıklı çalışamayacağınız gibi aşırı ışıklı ortamlarda da çabuk yorulacaksınızdır.

İşte Kırtasiye ailesi olarak siz değerli müşterilerimizin ofiste çalışırken her türlü ihtiyacını en uygun şartlarda karşılayabilmek için bu yola girdik. Sizlerin sağlığı bizler içinde çok önemlidir. Kullanıcı odaklı ergonomik kalemler, ofis kırtasiye malzemeleri hızlı teslimat ve kapıda ödeme imkanı ile İşte Kırtasiye’de. Verimli stressiz çalışmalar dileriz.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. x